KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12735207
*
nr 1273 5207
Sören Andersson
(f. 1941), Sverige
Oljemålning, (tillskriven), Stadsbild, oramad. Ej signerad. Olja på pannå, 60x90 cm
Sören Andersson, svensk bildkonstnär född 1941.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 september 2019
kl 18:18:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/9 18:10:15
1
1.000 kr
2/9 18:13:36
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadsbild svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sören andersson
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48
*
Sören Andersson
Sören Andersson, svensk bildkonstnär född 1941.
nr 1273 5207
Sören Andersson
(f. 1941), Sverige
Oljemålning, (tillskriven), Stadsbild, oramad. Ej signerad. Olja på pannå, 60x90 cm
Sören Andersson, svensk bildkonstnär född 1941.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/9 18:10:15 | 1 | 1.000 kr |
2/9 18:13:36 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadsbild svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sören andersson
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50 -
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48